ZAPRASZAMY

W imieniu Zarządu Oddziału witam serdecznie wszystkich, którzy przebywają na naszej stronie i zapraszam do korzystania z naszych ofert, informacji i wiedzy. Zapraszam, także do odwiedzenia naszego pięknego i starego Torunia oraz jego zabytków.

Uwagi i porady, które mogłyby przyczynić się do eliminacji dostrzeżonych błędów, za które z góry dziękujemy - prosimy kierować bezpośrednio do administratora strony (zdzislawgrabowski@interia.pl) lub na adres naszego oddziału (om.pttk@gmail.com).

                                           Henryk Miłoszewski

                                                    Prezes Zarządu Oddziału.

W trosce o rzetelny wizerunek Torunia – miasta od 1997 roku znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO, a także o wiarygodny przekaz wiedzy historycznej i o zabytkach architektury, Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa poleca kursy dla kandydatów na przewodników miejskich po Toruniu (patrz zakładka: przewodnicy oraz aktualności). Szkolenia nawiązują do tradycji ruchu przewodnickiego w Toruniu z okresu początku lat 20 – tych XX wieku.

                                                    B  U  Ł  G  A  R  I  A               

       W dniach 8 – 17 maja 2024 roku Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu organizuje we współpracy z Vostok Travel Poland wycieczkę krajoznawczo – turystyczną,  autokarową do Bułgarii. Uczestnikami wycieczki mogą być członkowie Oddziału z opłaconą na bieżąco składką statutową, przyczym pierwszeństwo mają członkowie kadry programowej (przodownicy, przewodnicy oraz instruktorzy PTTK), w drugiej kolejności uczestnicy cyklów wycieczek z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK” oraz „60 plus z PTTK”, a w trzeciej kolejności pozostali członkowie. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest uiszczenie w Biurze Programowym Oddziału stosownych wpłat w terminach: do 15 marca – 700 złotych oraz do 29 marca – 800 złotych. Program wycieczki oraz świadczenia związane z uczestnictwem w wycieczce w załączniku. Program  w zakładce AKTUALNOŚCI.

 PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE OM PTTK w TORUNIU

MIĘDZYNARODOWY PIESZY SZLAK TURYSTYCZNY  E-11

PIESZE SZLAKI OKOLIC TORUNIA (MAPKA).

SZLAKI PIESZE OM PTTK w TORUNIU

 

EUROPEJSKI SZLAK KULTUROWY ŚWIĘTEGO JAKUBA

   SZLAK ŚW. JAKUBA- CAMINO POLACO.

 NADWIŚLAŃSKI SZLAK ŚW. JAKUBA

 REGULAMIN ZDOBYWANIA ODZNAKI SZLAKU ŚW. JAKUBA ORAZ PIECZĘĆ

  OKOLICZNOŚCIOWA.

 DOBRZYŃSKO – KUJAWSKA DROGA ŚW. JAKUBA.

 SZLAK DOJŚCIOWY  ŚW. JAKUBA W GMINIE BOBROWO

 SZLAK DOJŚCIOWY  ŚW. JAKUBA W GMINIE BRZUZE

 

ROWEROWE SZLAKI TURYSTYCZNE

SZLAK ROWEROWY TORUŃ-BYDGOSZCZ

SZLAK ROWEROWY TORUŃ-WŁOCŁAWEK

SZLAKI ROWEROWE OM PTTK w TORUNIU

SZLAKI ROWEROWE OM PTTK w TORUNIU (MAPKA).