WEEKEND z OM PTTK w Toruniu.

19/20.01.2019r.

Sobota.

 

Wycieczka piesza z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK".

 

            W najbliższą sobotę 19 stycznia br Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu, zaprasza turystów do udziału w kolejnej wycieczce z cyklu „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Spotkanie chętnych wyznaczone zostało o godz. 7.50 na przystanku MZK linii nr 45 przy ul. Ligi Polskiej (przy szpitalu dziecięcym), skąd o 8.04 nastąpi przejazd autobusem do Brzozówki. Trasa wycieczki będzie wiodła z Brzozówki do Lubicza Górnego a następnie trasami nordic walking: niebieską i zieloną. Wycieczkę o długości 12 km poprowadzi przodownik turystyki pieszej Rajmund Czechowski.

 

Brzozówka wieś w gminie Obrowo. Założona w XVIII wieku przez osadników  przybyłych z terenów dzisiejszej Holandii nazwanych olendrami. Ciekawostki krajoznawcze: zabytkowe chaty drewniane z XIX wieku; niemieckie schrony żelbetonowe z okresu II wojny światowej, które stanowiły zewnętrzny najbardziej wysunięty pierścień obrony twierdzy Toruń oraz cmentarz ewangelicki z XIX wieku.

 

 

Wycieczka piesza z cyklu „Zwiedzamy Twierdzę Toruń.

 

           Również w sobotę  19 stycznia 2019r. Komisja Opieki nad Zabytkami Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza turystów „Miłośników Twierdzy Toruń” na pierwszą w tym roku  wycieczkę. Spotkanie uczestników  popularnego cyklu spotkań „Zwiedzamy Twierdzę Toruń” nastąpi o godz. 9.00 na placu Pokoju Toruńskiego przy  supermarkecie  TESCO, skąd nastąpi wyjście na trasę. Trasa wycieczki będzie wiodła ulicami dawnego miasta garnizonowego „Wilhelmstadt”. Wyprawę poprowadzi Marian Rochniński przewodnik turystyczny PTTK po mieście Toruniu  i Instruktor Opieki nad Zabytkami PTTK.

                                                                                        

                                                                                                        opracował. Henryk Miłoszewski.